Dovolená s dětmi na horách je zábava

Chcete jet na dovolenou do hor, ale nevíte, co s dětmi? Vezměte je sebou. Slevy na pobyty na horách nabízené slevovými portály zavedou vás i vaše děti do nejrůznějších koutů naší republiky. Právě rodiče vytváří vztah dětí k přírodě, a proto je velmi důležité brát své ratolesti do přírody a ukázat jim, jaké přírodní bohatství skrývá naše krajina. Příroda poskytuje dětem prostor pro relaxaci a zábavu. Děti stráví čas na čerstvém vzduchu, proběhnou se, naučí se poznávat různé druhy stromů, rozvine se jim představivost a hlavně si začnou vážit okolní přírody.

Děti se v Beskydech nenudí

Moravskoslezské Beskydy jsou ideálním místem pro vaši dovolenou s dětmi. V Trojanovicích u Frenštátu pod Radhoštěm může začít nenáročný výšlap po Beskydech. Tato pěší trasa vás zavede na Pustevny a zvládnete ji i s kočárkem. Pokud se chcete nechat společně s vašimi dětmi nahoru vyvézt a pokochat se krásami zdejších vrcholků, doporučuji vám využít lanovou dráhu Ráztoka. Na Pustevnách uvidíte tradiční valašské srubové stavby. Cestou ke kapli svatého Cyrila a Metoděje na Radhošti, pak můžete obdivovat kamennou sochu pohanského boha slunce, hojnosti a úrody.

V Trojanovicích se nachází lanové centrum, které uvítají všechny věkové kategorie. Pro děti od 3 do 10 let je připraven dětský park Tarzánek. Starší děti a dospělí se pak mohou vydat do vrcholků stromů a vyzkoušet si více než šedesát různých překážek. Trasu zvládnou všichni díky její fyzické nenáročnosti a největší adrenalin si návštěvníci užijí při přejezdu ze stromu na strom.

Pod Radhoštěm se opačným směrem než Trojanovice nachází Rožnov. Město proslulé svým vztahem k tradicím Valašska, kde se nachází největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě. Při návštěvě Valašského muzea v přírodě uvidí vaše děti tradiční valašská obydlí, kováře, který právě ková podkovy pro koně, mlynáře vyrábějícího mouku či pastýře, jak stráží uprostřed dědiny své stádo ovcí. Během roku se zde koná mnoho akcí a festivalů, během kterých si návštěvníci mohou například poslechnout folklórní hudbu nebo si vyzkoušet tradiční řemesla a jídla.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.