Dovolená v temperamentním Španělsku

Co se Vám vybaví, když se řekne Španělsko? Mě osobně jako první býk. Velký, statný, s kruhem v nozdrách a nedaleko od něj stojí snědá, krásná dívka. Černé vlasy v drdolu, na sobě rudé volánové šaty a v ruce vějíř. Pak vlajka. Ta je žluto-červená, to jsou barvy ohně a zrovna oheň, je pro tuto zemi a národ typický. Vášeň, dravost, láska, život! Jeďte se taky ohřát, k plamenům, jež nikdy neuhasnou. Zažijte jedinečnou dovolenou ve Španělsku a poznejte barvy a vůně jihu.

Pyrenejský poloostrov se kdekomu může zdát trochu stranou Evropy, ale Španělsko stranou rozhodně není a Evropu ovlivňuje už tisíce let. Tato království mělo vždy co nabídnout, a tak tomu je i v dnešní době. Z dávných dob velkých španělských králů zůstaly k chloubě i poučení překrásné památky a tradice, které si národ hlídá jako nejdražší klenoty. Mezi ty patří i jedinečná kuchyně. Olivový olej, mořské plody, různá koření. Emm, co sousto to lahůdka. A to víno!

Kulturní život Španělska

Ve Španělsku hraje náboženství důležitou úlohu. Mnoho svátků a tradic vychází z katolické víry, ale například tance a hudba proslulého flamenca vychází z cikánské kultury a maurský vliv uvidíte v architektuře. Hold království chutí, vůní a hlavně lidí, proto neváhejte a využijte slevu na pobyt ve Španělsku. Corrida! Kdo by neznal tento celosvětově známý pojem. A ne, nemyslím album od Kabátů, ale jednu z největších španělských tradic! Je provozovaná hlavně na jihu země a láká tisíce turistů. Pro mnoho lidí je sporné, zda je humánní či ne, ale ke Španělsku patří už stovky let a jak se říká, kdo nezažil, nepochopí. Úžasná atmosféra v ulicích, muži i ženy v typických krojích, napětí ve vzduchu, energie zvířat se ve vlnách rozlévá všude kolem a země se otřásá pod dupotem kopyt. Vydejte se zažít atmosféru Corridy třeba do Andalusie, ale úlohu matadorů přenechte prosím zkušenějším.

Jih, to je samozřejmě moře a tak Vám chci nabídnout hlavně středomořské riviéry Costa Brava a Costa Dorada. Nekonečné písčité pláže, křišťálové, živé moře, zátoky, skaliska a slunce. K tomu špičkové služby a překrásná krajina. No vážně, řekněte si sami, proč zrovna teď nejste na dovolené ve Španělsku?Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.