Podzimní romantika v českých městech

Přemýšlíte nad ideálním strávením podzimní dovolené? Nechcete k moři a raději byste zůstali v českých krajinách? Vhodnou alternativou může být poznávání českých měst a památek. Podzimní romantika v uličkách místních metropolí vám nabídne mnoho zajímavostí, o kterých možná ani nevíte. Ověřené nabídky pobytů za poznáním českých měst se slevou až 70 % jsou v nabídce NewGo.cz.

Pobyty spojené s poznáním českých měst jsou vhodnou aktivní dovolenou pro všechny věkové kategorie. Zkoumání měst a okolních památek je možné uzpůsobit svým možnostem. Proto je takový typ dovolené přijatelný jak pro starší ročníky, tak pro rodiny s dětmi. Ideálním obdobím pro procházky po městech jsou podzimní měsíce, kdy už slunce tolik nepálí a zima ještě neukázala svou pravou tvář. Navíc na podzim, kdy si příroda pohrává se všemi odstíny barev, dostane každé město nádech romantiky.

Tipy na pobyty ve městech

V Českém Švýcarsku leží malebné město Česká Kamenice. Starobylé město má bohatou historií, rozkládá se na obou březích řeky Kamenice. Střed města skrývá památkovou zónu se zajímavými místy. Za návštěvu stojí Kostel sv. Jakuba Většího ze 14. století nebo barokní Poutní kaple Panny Marie. V romantickém Českém Krumlově vás nadchne hrad a zámek s krásnou věží. Při návštěvě zámku stojí za podívanou Maškarní sál a zámecké divadlo. Udělejte si podzimní procházku v zámecké zahradě s unikátním přírodním divadlem a otáčivým hledištěm.

V Litomyšli se nachází mnoho památek a míst, která stojí za zmínku. Dominantou města je renesanční zámek s více než osmi tisíci sgrafity. Pozornost si zaslouží Klášterní zahrady, z kterých je vidět na celou Litomyšl. V srdci náměstí města se rozkládá gotická radnice a mnoho staveb z renesanční a barokní architektury. Pod Orlickými horami se rozkládá město Opočno. Jednou z největších pamětihodností je renesanční zámek s anglickým parkem a zámecká obora s daňky a muflony. Návštěvníky láká svou bohatou výzdobou Mariánský kostelík a Kapucínský kostel Narození Páně. Prohlédněte si aktuální slevy na pobyty ve městech a poznávejte krásy Česka.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.